Kalkulatory

Nasze kalkulatory to narzędzia, które pomogą Ci przybliżyć odpowiedzi na kilka pytań, które pewnie zadajesz sobie przed i na początku ciąży.

Oblicz tydzień ciąży

Data pierwszego dnia ostatniej miesiączki:

calendar

W którym tygodniu ciąży jesteś?

Pewnie zastanawiasz się, kiedy nastąpił moment, w którym zaszłaś w ciążę. Nie jest on łatwy do uchwycenia dlatego za początek ciąży uważa się pierwszy dzień ostatniej miesiączki i w taki właśnie sposób lekarz określi wiek dziecka. W rzeczywistości jednak ciąża trwa o ok. 2 tygodnie krócej. Średni czas ciąży obliczony metodą Naegelego wynosi ok. 280 dni (40 tygodni) Reguła ta nie sprawdza się przy cyklach nieregularnych. Jeśli chcesz szybko obliczyć tydzień ciąży wpisz w kalkulatorze pierwszy dzień ostatniej miesiączki. Następnie kliknij Oblicz. Gotowe!

kalkulator dni płodnych

Kalkulator wylicza najbardziej prawdopodobne dni kiedy możesz zajść w ciążę, Pamiętaj jednak, że obliczenia są orientacyjne i sprawdzają się przy regularnych cyklach. Istnieją czynniki, które mają wpływ na przesunięcie się owulacji. Aby obliczyć orientacyjne dni płodne wpisz w kalkulatorze pierwszy dzień ostatniej miesiączki oraz długość cyklu. Następnie kliknij Oblicz. Gotowe!

kalkulator dni płodnych

Data pierwszego dnia ostatniej miesiączki:

calendar


Przeciętna długość cyklu:

dni

kalkulator miary i wagi płodu

Podaj tydzień ciąży:

tydzień

kalkulator miary i wagi płodu

Zastanawiasz się jak rozwija się Twoje dziecko i jak duże już jest? Wpisz w kalkulatorze pierwszy dzień ostatniej miesiączki oraz tydzień ciąży. Następnie kliknij Oblicz i gotowe! Pamiętaj jednak, że podane wartości będą przybliżone. Każde dziecko jest inne i to jak rośnie zależy od wielu czynników,. Przeczytaj więcej na temat rozwoju swojego maluszka w zakładce Ciąża tydzień po tygodniu.

kalkulator terminu porodu

Aby obliczyć termin porodu lekarze posługują się metodą Naegelego licząc czas trwania ciąży od 1. dnia ostatniej miesiączki. W taki sam sposób działa nasz kalkulator. Pokazany termin porodu będzie datą orientacyjną. Pamiętaj jednak, że 95% dzieci rodzi się do 2 tygodni przed lub po wyznaczonym terminem.

kalkulator terminu porodu

Data pierwszego dnia ostatniej miesiączki:

calendar


Przeciętna długość cyklu:

tydzień

Twój zalecany przyrost wagi

Podaj swój wzrost:

centymetrów


Podaj swoją wagę przed ciążą:

kilogramów

przyrost wagi w ciąży

Chcesz dowiedzieć się ile powinnaś przytyć w ciąży? Wpisz swoją wagę sprzed ciąży oraz wzrost, kliknij oblicz i gotowe!